Krásný Dvůr – vášeň a chlouba rodu Černínů

Srdečně vítejte v romantickém světě Státního zámku Krásný Dvůr, kde se historie snoubí s přírodou a každý krok odhaluje část příběhu, který se mezi jeho zdmi odvíjí už po staletí. Naše cesta začala touhou oživit ducha minulosti a přiblížit ho současnému člověku tak, aby i on mohl okusit kouzlo života z dob, kdy po zámeckých chodbách kráčela šlechta a honosné sály ožívaly plesy a slavnostními hostinami. Naše mise je jednoduchá, ale zároveň nesmírně důležitá. Chtěli jsme vytvořit místo, kde by se naši návštěvníci mohli na chvíli zastavit a odpoutat se od hektického světa moderní doby. A tak děláme vše proto, aby se pro vás Státní zámek Krásný Dvůr stal oázou klidu a krásy, která je domovem nejen pro nás, ale i pro všechny, kteří se tu chtějí na chvíli ztratit v čase. Unikátní jsme tím, že každý náš návštěvník se stává součástí naší rodiny. Snažíme se, aby byl každý váš zážitek nezapomenutelný – od prohlídek zámku s odborným výkladem, přes speciální kulturní akce, až po příležitost procházet se po zámeckém parku, který je sám o sobě uměleckým dílem.

Zámek Krásný Dvůr není jen památkou, je to živé místo plné příběhů, které čekají, až je sami objevíte. Náš barokní zámek byl postavený na místě gotické tvrze za Františka Josefa Černína v letech 1720 až 1724 podle plánů architekta Františka Maxmiliána Kaňky. Přijeďte nás navštívit, protože Státní zámek Krásný Dvůr není jen naší prací, je i naší vášní. Jsme tady, abychom vám ukázali, že historie může ožít a má mnoho podob. Přijďte se sami přesvědčit, že každý den strávený u nás je dnem plným objevů a romantiky. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

více o zámku

VÍCE O parkU

online prodej vstupenek


Akce

Hradozámecká noc na zámku Krásný Dvůr

A8C451E9-0A81-4DC5-AF0F-5FBC86C8FA32 Netradiční prohlídka

Krásný Dvůr

24. 8. 2024

17.00 – .15


Projekty NPÚ

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme si pro vás připravili: