Slavnosti Jana Rudolfa Černína

Zámek Krásný Dvůr zve všechny milovníky historie a zábavy na oblíbenou akci – Slavnosti Jana Rudolfa Černína. Letos se konají pouze v sobotu 13. července od 10.00 hodin a nabízejí pestrý program pro celou rodinu.

Na nádvoří zámku bude probíhat jarmark od 10.00 - 17.00 hod., kde návštěvníci najdou řemeslné výrobky a chutné dobroty. V samotném zámku budou probíhat oživené prohlídky, při kterých se můžete setkat s rodinou Jana Rudolfa Černína a prozkoumat jejich historické komnaty.

V 15.30 hodin se v zámeckém sále uskuteční přednáška plk. Ing. Bc. Jiřího Rulce, Ph.D., v.v., na téma parforsních honů. Tato zajímavá přednáška osvětlí historické aspekty a význam parforsních honů v životě aristokracie.

Po loňském návštěvnicky úspěšném oživeném okruhu jsme se rozhodli tyto oblíbené prohlídky zopakovat, abyste si mohli znovu vychutnat atmosféru doby Jana Rudolfa Černína. Prohlídky vás zavedou do historie, kde se setkáte s postavami z minulosti, které vám přiblíží život na zámku Krásný Dvůr. Nenechte si ujít tuto úžasnou příležitost poznat historii zámku zblízka a v interaktivní podobě! Prohlídky zámku jsou každou celou hodinu.

Po celý den bude na podzámecké louce k vidění rytířské ležení, kde návštěvníci mohou nahlédnout do každodenního života středověkých rytířů. Ve 14.30 hodin se pak mohou těšit na velký rytířský turnaj, na který je osobně pozve hrabě Jan Rudolf Černín. Pro romantické duše je připraven také večerní rytířský turnaj ve 21.00 hodin.

U Oranžerie bude po celý den probíhat akce pro děti. Malí návštěvníci se mohou zapojit do zábavných soutěží, dětských dílen a her na téma parforsních honů.

 

Program Slavnosti Jana Rudolfa Černína

10.00 – 17.00 Trhy na nádvoří

Prohlídky zámku: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 

Oživené prohlídky zámku s rodinou JRČ:  11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 20.00 

10.30 Slavnostní koncert lesních rohů k otevření zahrad, které budou od tohoto dne volně přístupné pro návštěvníky po celou sezonu

14.30 Rytířský turnaj na podzámecké louce

15.30 Přednáška ve Velkém sále na téma parforsní hony. Přednáší plk. Ing. Bc. Jiřího Rulce, Ph.D., v.v.

20.00 Večerní prohlídka zámku s rodinou JRČ a pozváním na závěrečný turnaj

21.00 Závěrečný rytířský turnaj

Po celý den:

Trhy na nádvoří

Oranžerie pro děti (soutěže, klání, dílničky)

Velký sál – speciální výstava barokních psích portrétů

Podzámecká louka - Rytířské ležení

 

Přijďte si užít den plný zábavy, historie a dobrodružství na zámku Krásný Dvůr! Těšíme se na vás!

Změna programu vyhrazena!