Víkend otevřených zahrad

O víkendu 10. – 11. června se státní zámek Krásný Dvůr připojí k akci Víkend otevřených zahrad. Pro návštěvníky jsou připravené komentované procházky zámeckým parkem, speciální prohlídky zámeckých interiérů či třeba koncert pěveckého sboru Egeira.

Patrně nejdůležitějším počinem tohoto víkendu bude navrácení náhrobku zámeckého zahradníka Josefa Janiczeka, který zemřel 1. 1. 1900. Jedná se o jeden ze dvou zachráněných původních náhrobků, který zde byly nalezeny. První z nich už své místo na místním hřbitově má. A ten zámecký se svého důstojného umístění na místní hřbitov dočká právě během víkendu otevřených zahrad. Slavnostní navrácení náhrobku bude probíhat v sobotu 10. června od 10.00 hodin.

Nově pro vás máme připravenou speciální přírodovědnou procházku „Údolím potoka Leska“, která skloubí poznání krás romantické zahradní architektury přelomu 18. a 19. století s poznáváním přírodních zajímavostí zdejšího krajinářského parku. Účastníci programu prožijí spolu s místní ornitofaunou ptačí rok, seznámí se s vzácnou entomofaunou i zajímavostmi vodního světa. Proniknou do tajů chemie vody a odhalí rizika, která by mohla ohrozit křehkou krásu místního ekosystému. Začínáme v sobotu ve 14.00 hodin od zámku.

Na sobotní večer máme pro návštěvníky připravenou komentovanou procházku zámeckým parkem, která začíná ve 20.00 hodin. Doporučujeme si s sebou vzít nejen vhodnou obuv, ale také baterku. Komentovaná procházka přírodně krajinářským parkem na vás čeká také v neděli 11. června od 10.00 hodin. Víkend otevřených zahrad zakončíme na Krásném Dvoře koncertem podbořanského pěveckého sboru Egeira, který vystoupí v parku u Kamenné lavičky se schodištěm pod majestátným pětisetletým dubem. Koncert začíná v 15.00 hodin. Během něj zazní díla klasické hudby od Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadea Mozarta či Bedřicha Smetany, stejně jako písně modernější, například od Petra Ebena. 

Délka komentovaných procházek je zhruba 120 minut. Vstupné 160 Kč, snížené vstupné je 130 Kč.

Věříme, že víkend otevřených zahrad přiláká návštěvníky i z větších dálek.

 

Program:

 Víkend otevřených zahrad

  • 10. 6. 10.00 hodin – Uctění památky zámeckého zahradníka 
  • 10. 6. 14.00 hodin – Prezentace nového okruhu  – Údolím potoka Leska - zdarma
  • 10. 6. 20.00 hodin – Večerní komentovaná procházka zámeckým parkem - 160,- Kč
  • 11. 6. 10. 00 hodin – Komentovaná procházka zámeckým parkem  - 160,- Kč
  • 11. 6. 15.00 hodin – Koncert pěveckého sboru Egeria